Żywienie niemowląt

Rola rodzica jest bardzo ważna już od pierwszych dni narodzin

Rola rodzica jest bardzo ważna już od pierwszych dni narodzin. Dbamy, ochraniamy, aby móc za kilkadziesiąt lat z dumą patrzeć na nasze dorosłe dzieci. Być może to one w przyszłości będą troszczyły się o swoich rodziców odwdzięczając się tym samym za wspaniałe dzieciństwo. Zanim to jednak nastąpi, to upłynie bardzo dużo czasu, kiedy to rodzice muszą się wykazać i starać się zapewnić dziecku wszystko to co najlepsze jest w ich rozumowaniu. Bardzo ważnym elementem w tym wszystkim jest żywienie naszych dzieci, którego nie można zaniedbać już od pierwszych dni życia.

Rola żywienia

Wiele osób błędnie myśli, że żyjemy tylko po to, aby się najeść. Jemy po to, aby mieć siły realizować zadania, jakie sobie postawimy. Dzięki pożywieniu mamy energię do przetrwania. Dodatkowo mamy siłę dalej się rozwijać. I u dzieci jest podobnie. Szczególnie tych, które dopiero całkiem niedawno pojawiły się na tym świecie. Pokarm – mleko matki – to dla nich pożywienie, to energia, dzięki której oni sami, jak również ich układy mają szansę na prawidłowy rozwój. Jednak nie można podawać im byle czego, tylko wybierać najbardziej wartościowe pokarmy, czyli mleko pochodzące z piersi matki lub też mleko modyfikowane będące zbliżeniem do mleka pochodzącego od mamy. Z czasem będzie można zadbać o rozszerzenie diety dziecka. Nie zapominajmy jednak o obecności mleka, które zawiera w sobie wiele cennych składników. Bardzo dobrą propozycją jest Bebilon 2 z z Pronutra-ADVANCE stworzone na podstawie wieloletnich badań naukowców. Jest to marka, która już od bardzo dawna znajduje się na rynku i zawsze miała na celu wsparcie rodziców w ich codziennych dążeniach do zapewnienia dobrych rzeczy dzieciom.

Mleko modyfikowane


Bebilon 2 cieszy się również dobrą opinią wśród lekarzy pediatrów, którzy zalecają takie mleko dzieciom powyżej 6 miesiąca życia. Nie zapominajmy, że w dniu narodzin dzieci nie mają tak mocno rozwiniętego przewodu pokarmowego, dlatego w takim okresie należy podawać mleko z numerem 1. Potem można przejść na dwójkę, która zawiera w sobie oligosacharydy GOS/FOS korzystnie wpływające na florę jelitową oraz układ pokarmowy maluszka. Jeżeli chcemy być pewni, że dziecko nie będzie męczyło się z żadnymi kolkami, to składniki zawarte w tym mleku na pewno nam w tym pomogą. W następnej kolejności należy wspomnieć o witaminach A, C i D korzystnie oddziałujących na układ odpornościowy dziecka broniący się przed różnymi zarazkami. DHA/ALA (Omega-3), czyli inaczej mówiąc kwas α-linolenowy (ALA) to potężne wsparcie dla mózgu i tkanek nerwowych. Wybierając świadomie warto wybrać to co cenne dla dziecka.

Food obraz autorstwa jcomp - www.freepik.com