Bebilon 2 – Skład mleka, jak przygotować?

Minęły już czasy, kiedy za najzdrowszy uważaliśmy chleb, a za jedyne napoje zdatne do picia mieliśmy wodę i herbatę

Minęły już czasy, kiedy za najzdrowszy uważaliśmy chleb, a za jedyne napoje zdatne do picia mieliśmy wodę i herbatę. Obecna świadomość żywieniowa sprawia, że nie musimy ograniczać się do najbardziej podstawowych rozwiązań. I tak karmiące mamy mogą zdecydować się na wsparcie dietetyczne swojego dziecka przez włączenie mleka Bebilon 2 do jego jadłospisu. Poza oczywistymi korzyściami w postaci zwiększonej podaży składników mineralnych, dostarczymy także unikalnego dla matczynego mleka błonnika GOS/FOS. Dzięki różnorodności pokarmowej dziecko będzie bardziej zadowolone, a my staniemy się jeszcze lepszymi rodzicami.

Wesprzyj układ pokarmowy dziecka z mieszanką oligosacharydów

Mieszanka oligosacharydów zawarta w mleku Bebilon 2 zapewni prawidłowy rozwój bakterii jelitowych, odpowiednie ich wyścielenie, a także poprawione wchłanianie innych składników z całego przewodu pokarmowego. GOS i FOS dopiero w ostatniej dekadzie zaczęły zyskiwać na popularności. Nutricia wiedząc jak istotny składnik dziecięcej diety stanowi ten składnik zdecydował się dodać go do wszystkich swoich produktów.

Poza tym w mleku Bebilon 2 znajdują się istotne składniki jak:

  • witaminy i minerały, w głównej mierze fosfor, żelazo, magnez, wapń, B12, B3, B1, B2, D3, K1, P,
  • kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 w odpowiednich stosunkach,
  • białko serwatkowe z mleka krowiego,
  • cukier mleczny – laktoza,
  • składniki wspierające rozwój poznawczy i funkcje życiowe: cholina, l-karnityna, l-tryptofan, inozytol, inulina.

Łącznie produkt zapewnia większą kontrolę nad dostarczeniem wszystkich potrzebnych mikro i makroelementów. Nie musimy martwić się o podaż białka, węglowodanów ani tłuszczy. Na tym etapie warto jednak rozważyć wzbogacenie diety o kaszki oraz kleiki ryżowe np. w formie zagęszczaczy mleka.

Jak podawać Bebilon 2? Dawkowanie i sposób przygotowania

Bebilon 2 należy podawać dzieciom, które ukończyły 2 rok życia. Dawkowanie powinno być dostosowane do zapotrzebowania dziecka na poszczególne składniki. Jeśli dalej karmimy piersią i korzystamy z mleka modyfikowanego jako odstępstwa od reguły to wystarczy 1 bądź 2 porcje dziennie. Dzieci, które nie są karmione piersią powinny otrzymywać co najmniej 4 porcje mleka dziennie. Jedna porcja Bebilon 2 składa się z 3 miarek – każda średnio po 4,5 grama.

Przygotowanie mleka rozpoczyna się od wyparzenia akcesoriów: buteleczki i smoczka. Do gotowej butelki możemy wsypać 3 miarki produktu, a następnie zalać wodą o temperaturze około 80 stopni Celsjusza. Zamkniętą butelkę wstrząsamy, aby doszło do rozpuszczenia zawartości. Gotowe mleko pozostawiamy do momentu aż ostygnie. Gdy temperatura osiągnie 40 stopni możemy przejść do karmienia.

Baby obraz autorstwa freepik - www.freepik.com